STX WS FREERIDE 280

Vyprodáno AKCE

Plovák STX Windsurf 280 Freeride je nový koncept windsurfového prkna pro začátečníky a středně pokročilé. Díky nafukovací technologii ho snadno zabalíte do batohu a naložíte do běžného vozu bez nutnosti vozit na střeše zahrádku. Další výhodou je pevnost. U tohoto plováku nikdy neulomíte špičku tak, jak je zvykem u běžných ws prken.

A teď pozor!!!! Tento plovák umí jezdit ve SKLUZU!!!

Jaký je rozdíl mezi běžný windSUP plovákem a STX 280 Freeride?

  • má poutka - bez poutek se sice můžete dostat do skluzu, ale obtížně se v něm udržíte
  • má ostrou hranu v zadní části dna. Běžné nafukovací paddleboardy a windSUPy mají hranu na palubě i na dně kulatou. Pro jízdu ve skluzu je nezbytné aby se voda v místě odtoku odtrhávala a vytvářela co nejmenší zpětnou vlnu.
  • má dvě ploutvičky - díky dvěma krátkým flosnám se snadno nastupuje u břehu. Plocha dvou ploutviček nahradí jednu dlouhou, která by k takto širokému plováku patřila.
  • má kratší a širší tvar - pro snadný nástup do skluzu je potřeba mít dostatečnou plochu, která je docílena větší šířkou. Délka 280cm je ideálním kompromisem pro dobré vlastnosti jak při výtlačné jízdě, tak při jízdě ve skluzu v silnějším větru.

Tento plovák je vhodný především pro začátečníky a mírně pokročilé, které nebaví výtlačná jizda a chtějí poznat opravdovou krásu windsurfingu - SKLUZ. Tento ws board je taky velmi dobrou variantou pro výuku dětí. Pro výuku úplných začátků je vybaven středovou ploutvičkou. Další nespornou výhodou je měkký eva pad na palubě, takže se při nalézání a pádech neodřete.

Technologie MSL - FUSION: jedná se o velmi pevnou dvouvrstvou technologii, kdy jsou k sobě dvě vrsty PVC spojeny za tepla. Na rozdíl od běžné dvouvrstvé technologie je ušetřeno přibližně 20% váhy a spousty "smradu" z lepidla. Navíc je MSL ještě tužší, takže se při jízdě méně prohybá a plovák dosáhne vyšší rychlosti.

Rozměry: délka 280cm, šířka 85 cm, tloušťka 15 cm, výtlak 280 litrů, váha 12,5 kg (pocitový výtlak 160-180 litrů)

Pocitový výtlak u nafukovacích plováků neodpovídá výtlaku u pevných prknem. WS Freeride je stejně tlustý v celé ploše. Epoxy prkna jsou tenčí na špičce, zádi i bocích, tím pádem mají přibližně o 1/3 menší výtlak než nafukovačka se stejnou šířkou a délkou. Pocitový výtlak tohoto plováku odpovída epoxy plováků o výtlaku cca 160-180 litrů.

Co je zahrnuto v dodávce:

  • plovák STX Windsurf 280 Freeride
  • 2x zadní ploutvička US box
  • 1x středová ploutvička Slide in
  • 4x poutka na nohy
  • dvoučinná pumpa STX s manometrem
  • základní opravná sada

Velké windsurfové značky nabízejí nafukovací windsurfy již od loňské sezony. Výhodou tohoto plováku je nesporně cena, která je třetinová a dokonce je nižší než u klasický pevných začátečnických WS plováků.

12 500,00 Kč 14 999,00 Kč